Python czy Cpp?

0

Jakie są różnice? Które trudniejsze? Głównie chodzi mi o pisanie programów, jak i konsolowych jak i okienkowych (<- to w głównej mierze), może też gry. Chodzi też o dużą interakcję w działania jakie może wykonywać użytkownik. Np. klikanie myszą, pisanie na klawiaturze. Oraz takie funkcjonalności jak odtwarzanie dźwięków itp. Porówna mi to ktoś?

0

Możesz robić wszystko we wszystkim.

Jeżeli lubisz uprawiać masochizm w formie biczowania się parówkami, weź C++.
W przeciwnym wypadku pythona lub C# (patrz: unity, które oszczędzi Ci jakiś śmiesznych prób składania własnych silników)

0

To dwa zupełnie inne języki, mające różne zastosowania. Python jest easy to learn, hard to master, a C++ hard to learn, hard to master. W obu można robić zarówno programy konsolowe, jak i okienkowe. Python to język interpretowany, a C++ to język to język kompilowany. Python to język z dynamicznym typowaniem, C++ ze statycznym. Python ma garbage collector, C++ nie ma. Python umożliwia szybkie tworzenie kodu, C++ z kolei jego szybkie wykonywanie.

0

Moje doświadczenie jest takie, że w C++ więcej czasu spędzałem na debuggowaniu podczas gdy w Pythonie na myśleniu nad kodem. Np. działania na macierzach to w Pythonie kwestia zainstalowania Python(x, y) i zrobienia kilkunastu przykładów z NumPy. W C++ sama instalacja biblioteki(armadillo) była dla mnie większym wyzwaniem i zajęła więcej czasu.

Jeśli bardzo Ci się nie spieszy i lubisz programowanie dla programowania to może spróbuj C++. Jeśli interesują Cię głównie wyniki i programy(gry) będą stosunkowo proste to sprawdź Pythona.

2

Różnica między tymi językami jest taka jakbyś kupił rower albo kupił samochód w IKEA. Jak juz ci się uda złożyć ten samochód to będzie szybszy i będzie miał wiecej możliwości ;]

1

Moim zdaniem C++ do nauki na początek, a potem prawie każdy popularny język programowania to przyjemność.

0

Chcesz kompromis pomiędzy C++ i Pythonem, wybierz Rust. Jest to kompilowany język jak C++ o prostej składni jak Python i dużo bezpieczniejszy niż C.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1